Susimesi OÜ

Kasvavatele lastele ja noorukitele õige toidulisandi leidmine – koostisosa, mis muudab kõik Omega-3 kalaõlis!

Kala on looduslik allikas olulistele rasvhapetele, mida lapsed ja noorukid vajavad oma kognitiivse arengu jaoks. Kahjuks ei tarbi lapsed tänapäeval piisavalt kala, et saavutada soovitatud annust, ning paljud vanemad toetuvad lisanditele, mis ei pruugi alati olla efektiivsed. Zinzino on globaalne isikupärastatud lisandeid pakkuv ettevõte ning selles artiklis selgitab nende uurimis- ja arendusosakonna spetsialist dr Emmalee Gisslevik, miks me vajame rasvhappeid kalast ja mida tuleks otsida valides Omega-3 põhiseid lisandeid.

Tuhanded aastad on kala olnud oluline osa inimtoidust, pakkudes meile piisavalt koguseid rasvhappeid, mis on vajalikud meie keha korralikuks toimimiseks. Kala sisaldab D-vitamiini, Omega-3 ja Omega-6, mis toetavad meie immuunsussüsteemi, silma ja aju funktsiooni ning aju võimet vastu võtta, säilitada, töödelda ja taastada teavet, mis on eriti oluline lapsepõlves ja noorukieas. Kahjuks pole meie lääne dieet enam nii toitev kui varem, ning kala osakaal selles väheneb järjest enam. Rahvuslik Terviseinstituut väidab, et kuni 80% Euroopa lastest ja lausa 94% USA lastest ei saa soovitatud kogust Omega-3. Kala asemel valivad paljud inimesed lisandite võtmise, et rahuldada oma toitumisvajadused. Üks levinumaid lisandeid on kalaõli, mis on rikas Omega-3-ga – kuid meie kehade jaoks toitainete imendumiseks peab see olema spetsiaalselt formuleeritud ja kohandatud individuaalsetele vajadustele. Aastaid oli mõistatus, miks õli ei anna samu tervisehüvesid kui kala, kuid nüüd teavad teadlased rohkem sellest, kuidas hoida õli kauem värskena ja seega kehas aktiivsena pärast selle töötlemist kalast. Emmalee Gisslevik selgitab:”Kui rasvhapped on kalas, jäävad nad stabiilseks ja aktiivseks. Kuid kui nad kalast eraldatakse, hakkavad nad kohe oksüdeeruma ja selleks ajaks, kui nad meie kehasse jõuavad, on nad juba teatud määral riknenud, mis muudab rasvhapete toitainete imendumise raku jaoks keeruliseks. Zinzino on leidnud ainulaadse meetodi, mis stabiliseerib rasvhapped kalaõlis samamoodi kui kalades sees, ja see avastus on toonud turul läbimurde Omega-3 põhiste lisandite osas.”

Polüfenoolid on võtmetähtsusega.

Veidi rohkem kui kümnendi eest, aastal 2012, avastas Zinzino seotud teadlaste meeskond, et oliiviõli keemiline struktuur sarnaneb väga Omega-3 rikkale taimsele vetikale, mida paljud kalad söövad. Kui vetikaid söövad kalad omakorda söövad teised kalad, liigub vetikate toitainetega rikastatud toit kogu kalade populatsiooni ulatuses. Mida kõrgemal toiduahelas kala on, seda rohkem Omega-3 saab. Vetikate loomulikud antioksüdandid on olulised rasvhapete toitainete säilitamiseks kalades kogu ahelas.”Me oleme välja töötanud ainulaadse valemiga, kus segame puhtast premium kalaõlist valmistatud õli külmpressitud ekstra neitsioliiviõliga, millel on kõrge looduslike antioksüdantide, nn polüfenoolide tase,” selgitab Emmalee Gisslevik. “Oliiviõli ekstra neitsiõli oliividest, mis on korjatud enne küpsemist, sisaldab samasuguseid polüfenoole nagu rasvased kalad. Need äärmiselt võimsad antioksüdandid hoiavad ära Omega-3 rasvhapete rääsumise kalaõlis ja suurendavad rasvhapete toitainete imendumist kehas.”

Dietoloogiline lisand noortele.

Emmalee Gisslevikul on ulatuslik kogemus toitumisuuringutes, keskendudes lastele ja noortele, ja ta on õpetanud selles valdkonnas Göteborgi Ülikoolis. Veidi üle kahe aasta tagasi liitus ta Zinzinoga uurimis- ja arendusosakonna spetsialistina, eelkõige et anda oma sügavad teadmised rasvhapetest. Globaalselt kasvav ettevõte arendab ja müüb testpõhiseid ja isikupärastatud toidulisandeid, mis sobivad Emmalee Gisslevikule nagu valatult, kuna ta oli pikka aega otsinud ettevõtet, mis keskendub oma tootearenduses viimastele uuringutele. Täna on ta aidanud välja töötada ettevõtte esimese toote lastele – BalanceOil Tutti Frutti. Polüfenoolidel põhinev Omega-3 toidulisand põhineb ettevõtte ainulaadsel valemil, mis koosneb puhtast kalaõlist ja kvaliteetsest külmpressitud oliiviõlist, millele on lisatud tutti-frutti maitset. Maitsevalikute taga on pikk periood eksperimenteerimist, analüüsi ja fookusrühmade tööd.”Paljud noored tajuvad kalaõli maitset tugevana, kuid kui see segatakse teise, meeldiva maitsega, muutub toode lastele sõbralikumaks, kuid säilitades sisu. Pärast pikka jälgimisperioodi ja stabiilsuse testimist oleme lõpuks otsustanud tutti-frutti maitse kasuks, mis on laste seas üle maailma tuntud lemmik. Kui oleme seda oma fookusrühmades testinud, on see väga hästi vastu võetud,” selgitab Emmalee Gisslevik.

Veretest näitab teed.

Kõigile, kes hakkavad kasutama Zinzino BalanceOile, soovitatakse kõigepealt teha isiklik veretest, et määrata nende individuaalne baasjoon. Kolm kuud hiljem tehakse järelkontroll, et mõõta, milliseid muutusi tooted on kehas kaasa toonud. Kõik Zinzino vereanalüüsid analüüsitakse Oslo sõltumatult, GMP-sertifikaadiga lepingulabori Vitas AS poolt. Tulemuste põhjal luuakse ainulaadne rasvhapete profiil ja saaja saab ka isikupärased soovitused selle kohta, milliseid lisandeid ja kui palju vaja on. Emmalee Gisslevik selgitab, et laste analüüs erineb täiskasvanute vere rasvhapete tasemete analüüsist. See on seetõttu, et noortel on kõrgem ainevahetuse määr, arengus olev immuunsussüsteem ja kiirem rakkude jagunemine, mis mõjutab nende üldist veres Omega suhet.”Praegused Omega-3 jaoks kehtivad suunised ja soovitused põhinevad täiskasvanute vajadustel ja rasvhapete koostisel. Kui me arendasime oma esimest laste toidulisandit, arendas meie partner Vitas ka uusi analüütilisi protsesse, et uurida laste veretestide tulemusi,” selgitab Emmalee Gisslevik, enne kui lisab:”Täna põhinevad kõik meie veretestide tulemused ja annustamissoovitused vanusele vastavatel eesmärkide ja juhendite väärtustel. Lapsed vajavad erilist hoolt ning kaalu graafik on paljude pakenditel tavaline, kuid see ei pruugi neid alati piisavalt juhendada. Sellepärast on meie uus BalanceOil lastele ja vereanalüüsid kogu perele nii olulised panused Omega-3 toidulisandite turul. Meie suur andmebaas, hästi välja töötatud protsessid ja sügavad teadmised tervisest ja toidulisanditest annavad meile kindluse, et meie tooted teevad kehas vahet igas vanuses ja aitavad noorte inimeste arengule kaasa.”Zinzino on Skandinaaviast pärit globaalne otsemüügiettevõte, mis on spetsialiseerunud testipõhistele isikupärastatud toidulisanditele ja teaduslikule nahahooldusele. See on avalik aktsiaselts, mille aktsiad on noteeritud Nasdaq First North Premier Growth Marketil. Nende teaduslikult tõestatud toidulisandid on saadaval üle 100 maailmaturu. Zinzino omab Norra uurimis- ja tootmisüksusi BioActive Foods AS ja Faun Pharma AS. Ettevõtte peakontor asub Göteborgis, Rootsis, lisaks on neil kontorid Euroopas, Aasias, USAs ja Austraalias.

Scroll to Top