Teadsin isegi varem päris mitut inimest, kuid viimasel ajal jääb neid tutvusringkonnas vähemaks.
Mitte et ma neid tõrjuks, vastupidi! Kui võimalus, siis jagan ikka lahkelt soovitusi, mis endale tunduvad juba nii loomulikud, kuid paljudele tekitavad siiski üllatusmomendi: me ei pea kannatama ohatisi, tegelikult kah! 🙂
Loe kokkuvõtet ja minu soovitusi allpool.
Kuid lugege kindlasti ka täispikka artiklit Apotheka blogist.
Mis on ohatis?
Herpes ehk ohatis (ladina keeles herpes) on peamiselt inimestel esinev naha- või limaskestade infektsioonhaigus, mida põhjustab Herpes simplex’i viirus (HSV).
Herpes, ohatis, huuleherpes, huuleohatis või külmavill – öeldakse küll, et heal lapsel palju nimesid, kuid tegelikkuses on selle nakkusega äärmiselt ebameeldiv toime tulla. Herpes levib otsese kontakti teel (sh sünnitusel saab nakatada vastsündinut, kui rase on varasemalt nakatunud). Nakatumise järel jääb viirus organismi, liikudes nahalt tundenärvide kaudu seljaaju tundenärvikogumikesse.
Seal püsib ta varjatud kujul kogu elu ning kui organismi immuunsüsteem ajutiselt nõrgeneb, liigub viirus tundenärvide kaudu tagasi nahale või limaskestale, põhjustades vaevusi. Herpes võib välja lüüa aastaringselt ning kes on sellega kord nakatunud ei saa uuesti nakatumist kahjuks välistada – niiöelda lülitiks võib olla stress, tavapärasest suurem füüsiline koormus, kui ka mõni muu viirus- või külmetushaigus, mis immuunsüsteemi nõrgestab.
Kuidas ravida ohatist?
Immuunsüsteemi tugevdamine – see võiks olla esmatähtis!
Alustama peaks oma toidulaua üle vaatamisest, et see sisaldaks täisväärtuslikke toitaineid ning piisava füüsilise liikumise tagamisest.
Immuunsüsteemi jaoks olulised vitamiinid on vitamiin D3, vitamiin B6, vitamiin C ja vitamiin E ning neid leidub rohkelt näiteks munades, spinatis, paprikas ja mandlites. Sama olulised on immuunsüsteemi jaoks raud, tsink, seleen ja folaat. Kõiki neid vitamiine ja mineraale on võimalik lisaks juurde võtta, kui tundub, et toidust kõike vajalikku kätte ei saa.
Rasvhapete tasakaal on samuti määrava tähtsusega.
Kuna omega3 rasvhappe ülesandeks on organismis põletikulist olukorda leevendada, siis selle olemasolu on samuti väga oluline.
Immuunsüsteemi tugevdamisel on oluline roll ka soolestiku mikroflooral. Soolestiku mikrofloora toetab organismi kaitsejõude, neutraliseerib ja viib organismist kahjulikke ained välja. Normaalse ja terve mikrofloora moodustavad umbes 95% ulatuses kasulikud piimhappebakterid. Peale antibiootikumikuuri, ebatervisliku toitumise korral või lihtsalt immuunsüsteemi tugevdamise eesmärgil tasub võtta lisaks mikrofloorat taastavat preparaati.
Herpese leevendus
Herpese tunnused arenevad välja mõne tunniga ja kiire tegutsemine on äärmiselt tähtis.
Enamasti asub herpes huultel või näonahal, kuid mõnikord võib see olla ka suus.
Herpese ravi võib olla nii suukaudne kui välispidine. Efektiivselt toimivad nii geelid, kreemid ja plaastrid kui ka tabletid.
Tablettide võtmist tasub alustada infektsiooni esimeste tunnuste (punetus, huuletundlikkus ning villikesed) ilmnemisel.
Õigeaegne raviga alustamine vähendab külmavillide ehk ohatise teket ning kiirendab raviprotsessi.
Need on küll kõik sümptomeid maha suruvad ja põletikulisi protsesse pidurdavad vahendid ning omal kohal kiire tulemuse saavutamiseks ja soovitatud tänapäeva meditsiini poolt. Sealjuures peab arvestama ka sellega, et kiired sümptomite leevendamised võivad ka tagasi tulla sama kiirelt, kui juurpõhjust ei likvideerita.
Kuid kes soovib looduslikku lähenemist ja organismi enda loomulik tervendamisvõime taastada, julgen soovitada uurida rohkem lisateavet Terviseprotokolli kohta. Terviseprotokoll on väga tõhus immuunsüsteemi taastamisel ja sisaldab muuhulgas ka ülalnimetatut: päevaseks normiks piisavalt vitamiine-mineraale, rasvhapped tasakaalu ja omega3 tase vajalikule määrale ning taastada soolestiku mikrofloora heade bakteritega! Lisaks eelnevale on komplektis kaks Tasakaalutesti!
Täpsustavate küsimuste korral võta palun ühendust – minu soov on aidata võimalikult palju inimesi parema tervise juurde!