2023a mesilaspere müük 18 Farrar raamil

18 Farrar raamil talvitunud mesilaspered pole hetkel saadaval, kuid alati võib ühendust võtta ja uurida võimalusi 2024 aasta kevadel saadavate mesilasperede kohta.

Mesilasperede üleandmist klientidele alustame sõltuvalt ilmastikust 2024 aprilli lõpus või mai kuus peale mesilaspere läbivaatust.

Mesilaspere koosneb

• 7-11 haudmeraami
• 6-10 söödaraami (talvesööt/suir)
• 3-4 täiteraami (kärjepõhi või ülesehitatud kärg)
• Mesilastest (vähemalt 14 kärjetänavat)
• Mesilasema (2023 paarunud Buckfast - loe täpsemalt mesilasema kohta!)

Mesilaspered on kontrollitud Ameerika haudmemädaniku (AHM) vastu.

Buckfast mesilaspere transport

Mesilasperede transpordiks kasutame talvitumistaru.
Mesilasperede üleandmine toimub meie mesilas õhtul peale mesilaste aktiivse lendluse lõppemist või kokkuleppel ostjaga Saaremaal või Tallinnas.
Korraldame vajadusel transpordi ka mujale Eestis.

Talvitunud mesilaspere registreerimine PRIAs

Kevadise mesilaspere ostuga kaasneb peale perede PRIAs enne 1. maid registreerimist võimalus taotleda mesilaspere toetust (vajadusel küsi lisainformatsiooni).
Summa sõltub taotlejate arvust: 2023. aastal oli toetuse suurus ca'20.-eur/mesilaspere.
Peale broneerimislepingu sõlmimist ja arve tasumist, saab mesilaspered arvele võtta PRIAs ja toetust taotleda ka juhul, kui mesilasperede transport jääb mai teise poole.


Mesilasperede talvitumine

"Talv on suurim väljakutse nii mesilastele kui mesinikule. Võib öelda, et mesilasperede talvitumine on kogu mesinduse telg, iga mesiniku tõeline eksam. Mesilasperede halb talvitumine viib talve jooksul või kevadel sageli nende hukkumisele või olulisele nõrgenemisele. Sellest, kuidas mesilased talvituvad, sõltub oluliselt perede areng kevadel ja tootlikkus suvel. Hea talvitumise järel on mesilaspered kevadel tugevad, mesilased on hästi säilinud ja ei kannata kõhulahtisuse või nosematoosi läbi, kärjed ja taru on puhtad, ei ole roojaplekke ega ülemäärast niiskust ja hallitust. Mesilased ei ole loiud ja paisunud tagakehaga, vaid erksad ja saledad, sarnanedes suvistele mesilastele. Langetist on tarupõhjal vähe või puudub see üldse või on juba välja kantud. Taru esmakordsel avamisel jääb mulje, et talvitumine ei ole olnud mesilastele rängaks katsumuseks, vaid puhkuseks − õigemini, talve poleks nagu olnudki. Ja loomulikult munevad emad sellistes peredes kevadel intensiivselt, mesilased elavad kauem ja kasvatavad energiliselt hauet, mille tulemusel pered kasvavad ja arenevad kiiresti."

"Mesilasperede talvitumine", Kalle Toomemaa, 2018 TallinnOma mesilasperele leiad uue paarunud mesilasema samuti meie mesilast!